[ФОТО] Северина се шегува на сметка на Душко Тошиќ, поранешниот сопруг на Јелена Карлеуша, поради пораките во кои тој неуспешно ѝ се додворува

Точка

29/05/2024

22:15

8.341

Големина на фонт

а а а

Северина заедно со своите пријатели почна да се шегува на социјалните мрежи на сметка на Душко Тошиќ, поранешен сопруг на Јелена Карлеуша.

Имено, Душко и испратил неколку пораки на Северина, во кои е очигледен неговиот обид за додворување. Северина на крајот сепак одбива да го продолжи разговорот.


Еден нејзин следбеник по примерот на Тошиќ ја повикал на кафе, а таа одговорила дека не се познаваат. „Па, ќе се сретнеме“, напишал тој.


Во шегите на сметка на Тошиќ се приклучи и српскиот актер Милан Мариќ, кој истиот разговор го имаше со популарниот твитерџија под корисничкото име „Volshy“.


Освен тоа што Северина ѝ ги испратила пораките на Карлеуша, исто така и порачала никогаш повеќе да не го спомне нејзиниот син.

За потсетување, Карлеуша веќе со денови ја напаѓа Северина бидејќи таа го поддржа донесувањето на Резолуцијата за геноцидот во Сребреница.
Спонзорирани линкови

Маркетинг