Тетовчанец агресивно се однесувал со полицаец кој вршел обезбедување на претседателските избори

Макфакс

25/04/2024

12:40

659

Големина на фонт

а а а

Вчера во 18.45 часот полициски службеници од СВР Тетово пред влезот на основно училиште во Тетово го привеле Ѓ.Ј.(37) од Тетово, затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеник кој вршел обезбедување при одржувањето на претседателските избори.

По документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.Спонзорирани линкови

Маркетинг