[ВИДЕО] Полициски кордон пред штабот на „Вреди“ кај Скендербег, се собираат поддржувачи на ДУИ

Точка

24/04/2024

21:35

7.110

Големина на фонт

а а а

Кордон од полицајци застана пред штабот на коалицијата „Вреди“ на плоштадот Скендербег во Скопје.

Како што забележа камерата на „360 степени“ поддржувачи на ДУИ се движат од Бит Пазар кон плоштадот „Скендербег“ извикувајќи го името на „Артан Груби“.

Полицијата е распоредена превентивно, а новинарите се повлечени кон Мавровка кон штабот на Демократско движење, известува новинарот на Телма, Огнен Чанчаревиќ.



Спонзорирани линкови

Маркетинг