Евролига Топ 10: Ледеј и Кабокло ги запалија навивачите на Партизан, Мадар го реши Реал

Оваа недела имаме двојна програма во Евролигата, поточно од денеска до петок ќе се одиграа две кола што значи не очекуваат интересни, возбудливи и квалитетни кошаркарски денови. Во пресрет на истите или поточно како најава ги имаме најдобрите потези од 11. коло, десет мајстории во режија на членовите на Партизан, Ледеј и Кабокло, потоа го имаме Тонут со страшната блокада, Костело, Мотли како и Мадар кој е на првото место со кошот за победата на Фенербахче над Реал Мадрид.