Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Искористете ги кулинарските трикови во ова видео за следниот пат кога ќе сакате да направите брза и лесна вечера, десерт или коктел. Рецептите се за двајца, па размислете кого ќе поканите на лосос со ананас или „лажна пастрмајлија“ со три вида сирење и лук.