Жена украла автомобил и дивеела низ градот! Следела голема потера и шокантен крај: Камерите снимиле сè

27-годишна жена е уапсена откако украла автомобил од застапништво во Дорал, Флорида и со голема брзина побегнала од полицијата низ густ сообраќај. Нередот започнал набрзо откако Мелина Логан наводно го однела автомобилот на тест возење од автосалон во Мајами, но не го вратила. Полицијата брзо ја фатила, но таа одбила да застане. Наместо тоа, стиснала на гас и достигнала брзина од 145 km/h.