Корисниците на Нетфликс пишуваат дека оваа трилер серија е одлична, но некои не се согласуваат: Еве зошто

Точка

29/05/2024

16:00

2.808

Големина на фонт

а а а

Потценетата мексиканска трилер серија „Кој ја уби Сара?“ предизвика дебата меѓу корисниците на Нетфликс на Фејсбук. Имено, многу гледачи пишуваат дека сите љубители на трилери и одмазднички филмови треба да ја гледаат оваа серија.

Серијата е создадена од Хозе Игнасио Валензуела, а режирана од Давид Руиз и Бернардо де ла Роса. Првата сезона на серијата „Кој ја уби Сара?“ премиерно беше прикажана на Нетфликс во март 2021 година. Втората сезона излезе неколку месеци подоцна, додека третата беше премиерно прикажана во мај 2022 година.

Заплетот го следи Алекс Гузман, човек кој минал 18 години во затвор за злосторство што не го извршил - убиството на неговата помлада сестра Сара. Откако ќе излезе од затвор, Алекс се обидува да го пронајде вистинскиот убиец и да му се одмазди на семејството Лазкано кое лажно го обвини за убиство.

Главната улога во серијата ја толкува Маноло Кардона, а покрај него се појавуваат Каролина Миранда, Ксимена Ламадрид, Еугенио Силер, Ана Лусија Домингез, Жан Рено и многу други актери.

Реакциите на гледачите се главно позитивни, но има и исклучоци

Поголемиот дел од гледачите беа особено воодушевени од многубројните пресврти, но некои поединци сметаат дека токму тоа ја прави серијата помалку интересна.


„Добра серија со многу пресврти“, напиша еден корисник.

"Добра серија, но ми е доста од толку многу пресврти. Ќерка ми ја гледаше до крај", додал друг.

„На почетокот изгледа како одлично шоу, но потоа сфаќате дека тоа е само губење време“, напишал корисник кој не бил импресиониран од серијата. „Тие го уништуваат заплетот со толку многу бескорисни пресврти, бидејќи мислат дека така можат да ги збунат гледачите.
Спонзорирани линкови

Маркетинг