Тажна вест од Хрватска: На 34 години почина некогашен фудбалер на Шкендија

Дерби

11/12/2023

12:30

1.284

Големина на фонт

а а а

Поранешниот фудбалер на Шкендија, Иван Челиковиќ ненадејно почина во 34. година од неговиот живот.

Единствениот клуб за кој Челиковиќ играше надвор од Хрватска беше токму Шкендија и тоа во сезоната 2017/18 по што се врати дома каде преку Интер Запрешиќ, Локомотива и Јарун Загреб одново дојде до Конављанин каде во изминатиов период работеше во академијата.

- Утрово ненадејно не напушти нашиот драг Иван Челиковиќ. Секогаш љубезен и весел, добар дух на клубот и местото, на теренот и надвор од теренот, голем пријател. Тешко е да се замисли дека веќе не си тука. Во овој момент е тешко да се најдат вистинските зборови, болката и тагата се големи. Искрено сочувство до најблиските, - порачаа од клубот Конављанин.

Jutros nas je iznenada napustio naš dragi Ivan Čeliković.

Uvjek drag i veseo, dobri duh kluba i mjesta, na terenu i...

Posted by HNK Konavljanin on Monday, December 11, 2023Спонзорирани линкови

Маркетинг