(Фото) Заводливост во т.н. „гол фустан“: Манекенката се појавила без градник, па ги освоила сите погледи

Точка

02/10/2023

23:55

8.850

Големина на фонт

а а а

Меѓу т.н. голи фустани се и оние кои се креирани од коноп. Проѕирните модели на облека особено се предизвикувачки кога се дизајнирани да бидат тесни и притоа се носат без одреден дел долна облека.

Познатиот модел Лори Харви носела една таква креација. Дали вие мислите дека ова е премногу предизвикувачки или не?


Лори Харви и нејзиното момче Дамсон Идрис биле во познатиот ресторан „The Loulou“ во Париз. Уште на прв поглед било забележително дека познатиот модел не носи градник, а тоа со оглед на новите трендови не е ниту чудно.

Деталите на фустанот не биле доволно ефикасни за да ги скријат градите, а штом не носите градник, а носите ваква гардероба, логично е да очекувате нешто такво.


Сепак, Лори Харди се потрудила колку-толку да ги скрие своите гради, а тој потег би можел да се нарече „носам гол фустан, но не сакам сѐ да се види“...

Предизвикувачкиот ефект на фустанот бил доловен на секоја фотографија, а модата одамна им кажа „да“ на ваквите фустани, но – што мислите вие?
Спонзорирани линкови

Маркетинг