(Фото) Пратеничка трчаше на маратонот со маица „Трчај брзо! Како закон со ЕУ знаменце по скратена постапка“

Макфакс

01/10/2023

14:00

5.626

Големина на фонт

а а а

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Марија Петрушевска на денешниот Виз Ер Скопски маратон се појави со посебна маица, која ја објави и на социјалните мрежи.

На маицата беше напишано „Трчај брзо! Како закон со ЕУ знаменце по скратена постапка“.

Трчај брзо! Како закон со ?? знаменце по скратена постапка. #WizzAirSkopjeMarathon ??

Posted by Marija Petrusevska on Sunday, October 1, 2023Спонзорирани линкови

Маркетинг