163 санкционирани возачи во Скопје, 49 за брзо возење

Макфакс

10/08/2022

09:05

1.158

Големина на фонт

а а а

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 49 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се 11 мерки за користење мобилен телефон, осум санкции за нерегистрирани возила, седум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат.Спонзорирани линкови

Маркетинг