(Фото, Видео) Група луѓе кај Мавровка со камења и шишиња ги нападна демонстрантите

Точка

06/07/2022

20:14

5.362

Големина на фонт

а а а

Групата непознати лица фрлала со камења и шишиња кон демонстрантите.

Во близина на ТЦ Мавровка и плоштадот Скендербег дојде до судир меѓу група лица и демонстрантите против францускиот предлог.

Групата непознати лица фрлала со камења и шишиња кон демонстрантите.

Според тоа што може да се види на видеата на социјалните мрежи, имаше мал број на полицајци во моментите кога дојде до инцидентите, но потоа пристигна поголем полициски кордон и ги одвои двете групи, со што се спречи поголем инцидент.
Спонзорирани линкови

Маркетинг