(Видео) Експлозија и пожар во близина на аеродромот во Женева

Макфакс

20/05/2022

21:42

3.273

Големина на фонт

а а а

Голем пожар избувнал денеска по експлозија во близина на аеродромот во Женева поради што во прекин е авиосообраќајот, јавува „Дејли мејл“.

На фотографиите и видеата објавени на порталот се гледаат експлозија, пожар и густ чад.

Портпаролот на вториот најфреквентен аеродром во Швајцарија, Игнас Јанера, изјави дека се запалил нов прифатен центар за баратели на азил, кој се реконструира.

Очевидци велат дека слушнале експлозија по што избувнал пожар.

Сите слетувања на аеродромот во Женева се суспендирани, а за полетувањата одлучуваат пилотите.Спонзорирани линкови

Маркетинг