(Видео) „Њујорк тајмс“: Објавена снимка за која се тврди дека е нов доказ дека Русите убивале заробеници

Макфакс

20/05/2022

11:23

2.603

Големина на фонт

а а а

„Њујорк тајмс“ објави нови видеа за кои тврдат дека докажуваат дека руските сили убиле најмалку осум украински затвореници на 4 март во Буча, недалеку од Киев.

Москва постојано ги негираше извештаите за злосторства за време на окупацијата на градот.

„Њујорк тајмс“ додава дека руското Министерство за одбрана и за надворешни работи не одговориле на новите барања за коментар на новите снимки.Спонзорирани линкови

Маркетинг