Жестока аргентинска навивачка ја кренала маицата и предизвикала вистински хаос...

Навивачите на Аргентина, кои важат за невидени фудбалски фанатици, ја прославија одличната игра на Меси и екипата ширум земјата. Една жестока навивачка сепак отишла чекор понатаму. По победата над Мексико во второто коло од групната фаза, таа во преполн паб го соблекла дресот и гордо ги покажа своите бујни гради на големо воодушевување на сите присутни.