Мајстории на денот на ЕП: Драгиќ со интелигентен потег ги надмудри Полјаците, ѕверот Гобер го „скрши“ кошот на Италијанците

Полска и Франција ги надиграа Словенија и Италија и обезбедија пласман во полуфиналето на 41. Европско првенство. Овие две четвртфинални битки донесоа екстра потези и акции, а ФИБА ги одбра најдобрите. Уживајте во мајсториите на Драгиќ, Слотер, Гобер, Мели…