Голманите беа немоќни: Петте погодоци кои го одбележаа третото коло во Бундеслигата

Во најсилниот германски фудбалски шампионат се одигра третото коло по кое само една екипа остана со максимален учинок - тоа е составот на Волфсбург. Ова беше рунда во која најголемите фаворити за пехарот остварија победи, односно славеа Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, но и Баер Леверкузен и Волфсбург кои дефинитивно имаат топ 4 аспирации, односно пласман во ЛШ. По секое коло се бираат најдобрите голови, така е и овојпат па во наредните две минути уживајте во погодоците на Шик, Мусиала, Белингем…