Шеикот со порака на Твитер му се закани на тренерот на ПСЖ после случката со Меси

Точка

20/09/2021

16:00

8.666

Големина на фонт

а а а

Калид бин Хамад Бин Калифа Ал-Тани, братот на катарскиот емират Тамим бин Хамад Ал Тани кој е сопственик на ПСЖ испрати порака на Твитер која може да се сфати како предупредување до тренерот на клубот, Маурицио Почетино.

Лионел Меси бил огорчен поради тоа што бил заменет на натпреварот во кој ПСЖ го победи Лион со резултат 2:1 па одбил да се ракува со тренерот Почетино, а тој детаљ не му се допаднал ниту на богатиот шеик кој во последно време привлекува внимание со контроверзните објави на Твитер.

Ал Тани првично покрена лавина реакции кога објави фотографија од Роналдо и Меси во дресови на ПСЖ, а потоа го исмеа Реал Мадрид и Флорентино Перез после пропаднатиот трансфер на Мбапе во Кралскиот клуб.


После случајот со Меси, шеикот не помисли два пати пред да испрати порака на социјалните мрежи.

"Лондон е прекрасен град, тоа го знаете", напишал Ал Тани, чија порака јасно може да се сфати како предупредување за тоа што може да се случи доколку се повтори непријатната ситуација со Меси.

ПСЖ веќе во среда ќе гостува во Метц, а Почетино ќе одржи пресконференција еден ден претходно на која главна тема сигурно ќе биде Меси и неговата измена.Спонзорирани линкови

Маркетинг